Nie jesteś zalogowany/zarejestrowany na tej stronie. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Aby się zarejestrować kliknij tutaj...Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: how , play , poradnik , to

Poradnik - How To Play
Autor
Wiadomość


Dołączył: 16 Gru 2012
Wiek: 25
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Piwa: 9/21
Ostrzeżeń:
 10/5/10
 #1  Wysłany: Czw 16 Maj, 2013 11:26   Poradnik - How To Play
Poradnik do PokeMode'a sKserv.pl1. Bastiodon (ewolucja z Shieldon'a) - Szybki oraz bardzo twardy pokemon. Zalecam od razu na początku rundy kupić 1 - 2 Liny Ucieczki. Po co? Opis niżej.
Podczas gry Bastiodonem zwracaj uwagę, aby podczas strzelania znaleźć się jak najszybciej jak najbliżej przeciwnika. Jest to dosyć łatwe aczkolwiek dojście do perfekcji wymaga to trochę czasu. Do tego pokemona polecam tylko i wyłącznie MP5 z prostego powodu - mały rozrzut z bliskiej odległości i jak raz wejdzie głowa to przy dobrym obiegu nawet nie dostaniemy obrażeń. Jeżeli jednak już trafi się sytuacja gdzie wybiegając na początku rundy wpadniemy w kilku przeciwników i sytuacja wyda się krytyczna używamy Liny Ucieczki. Udajemy się Oaka aby się uleczyć i lecimy dalej - teoria jest prosta w praktyce wygląda to troszeczkę inaczej. Jednak cale lvlowanie Bastiodona w moim przypadku tak własnie wyglądało i uważam, ze jest to niezawodny sposób do gry na duże KD. Dużo zabijamy, mało umieramy jeżeli ogarniemy w pełni stosowanie Lin oraz Obiegania przeciwnika jesteśmy nie do zabicia.


2. Toxicroak (ewolucja z Croagunk'a) - Pokemon z potężnym promieniem, który zatruwa przeciwnika - z reguły wystarczy bardzo krotko przytrzymać pokeskill aby przeciwnik umarł - nawet bez strzelania do niego (mowie tutaj już o wyższym lvlu).
Grając Toxi należy pamiętać tylko o jednym - odległość jest nasza największą zaleta i musimy nauczyć się ja wykorzystywać. Nawet jeżeli nie do końca czujemy się pewnie ze strzelaniem przez cala mapę, pokeskill mocno nam ułatwi to zadanie i mamy w 100% pewność, ze zabijemy. Wadą Toxiego jest długo lądujący się skill po rozładowaniu. Wtedy jesteśmy tak na prawdę bezbronni. Z małą ilością HP i braku skilla na Toxi to bardzo łatwy cel do zabicia. Trzeba o tym pamiętać, aby nie wykorzystywać go do oporu tylko zostawić chociaż kilka strzałów z pokeskilla w razie problemow.


3. Gengar (ewolucja z Hauntera) - Szczerze mówiąc jeden z moich ulubionych pokemonów. Moim zdaniem gra się nim najprościej ze wszystkich - jedyna trudnością jaka możemy napotkać podczas gry tym pokemonem jest czarny obraz, który z lvlu na lvl robi się coraz ciemniejszy i utrudnia nam rozgrywkę. Bez gry w ciemnym pokoju możemy pomarzyć o zabijaniu. Jednak jest na to metoda (sam osobiście z tego nigdy nie korzystałem) Gamma Color. Można pobrać ten program ze strony głównej sKserv.pl. Umieszczony jest troszeczkę wyżej niż ShoutBox. Jeżeli ktoś nie daje sobie rady z tym, ze robi się ciemno i nic nie widzi polecam korzystanie własnie z Gammy lub kupowanie Noktowizora. Ja osobiście bilem 200 lvli Gengarem bez nokto i gammy aczkolwiek co kto lubi. Sam pokemon nie wymaga większego poradnika - jest całkowicie niewidzialny. Już od małego lvlu irytuje ludzi, którzy nie kupili Ghosta. ;)


4. Lampent (ewolucja z Litwick'a - na 151 lvlu ewoluuję dalej w Chandelure) - Pokemon wypuszczający płomienne okręgi o promieniu 3 metrów. Idealny na male mapy. Z większym lvlem silą podpalenia jest tak wysoka, ze przy dobrym ustawieniu zabija 2 - 3 przeciwników na jedno podpalenie. Ma bardzo mały CD na pokeskill, który jest bardzo silny. Ponadto przy zabiciu nas będzie eksplodował z większym zasięgiem niż podpalenie i z większymi obrażeniami. Jak już wspomniałem idealnie sprawdza się na male mapy. Grając nim najważniejsze jest ustawić się w odpowiednim miejscu przy ścianie tak aby mieć pewność, ze promień ognia dosięgnie i podpali przeciwników stojących po drugiej stronie ściany. Jeżeli tak się stanie 2 - 3 fragi gwarantowane.


5. Luxray (ewolucja z Luxio, który jest z Shinxa) - Pokemon, który jest idealna kontra na wszystkiego rodzaju poki szybko się poruszające z tkz. Agility. Posiada piorun, który paraliżuje wroga i zadaje bardzo duże obrażenia. Minusem tego pokemona jest jego range pokeskilla. Np. na mapie de_rats_1337 nie ma możliwości aby trafić nim kogoś po drugiej stronie mapy. Przeciwnik musi stać na prawdę blisko, aby pokeskill przyniósł nam efekty, których się spodziewamy. Najważniejsze na Luxrayu jest własnie dokładne określenie czy skill, którego zaraz mamy użyć trafi cel, do którego mierzymy. Jeżeli stanie się inaczej mamy na prawdę duże problemy.


6. Ampharos (ewolucja z Flaaffy'iego po daniu mu kamienia elektryczności) - Genialny na duże mapy - wielkość całego pola, które poraża swoim pokeskillem na wyższych lvlach czasami potrafi zaskoczyć nawet nas. Posiada przy tym olbrzymie obrażenia i jeżeli dobrze trafimy nie ma szans żeby ktoś wyszedł z niego z życiem. Nie polecam gry na mniejszych mapach. Można się nim bardzo łatwo zabić jeżeli pod impulsem rzucimy pokeskilla kolo nas. Najważniejsze w grze tym pokemonem jest utrzymywanie dużego range'a tak jak w przypadku Toxicroak'a - daje nam to bardzo dużą przewagę nad przeciwnikiem.


Gardevoir (Ewolucja z Kirli) - Moim zdaniem pokemon wart uwagi. Na serwerze jest to pokemon ze skill'em trującym podczas gdy jesteśmy atakowani przez przeciwnika (broń) zostaje on natychmiastowo otruty i doznaje obrażeń, zależnie od level'u naszego pokemona i wyposażenia wroga (armor - który pochłania większość obrażeń) dodatkowo jesteśmy zaopatrzeni z poprzedniej ewolucji w jeszcze jednego skill'a, którym jest Nightmare - nasza widoczność jest zredukowana z 255 do 50 (nie zmienia się z lvl'em) co daje nam przewagę nad przeciwnikiem, ponieważ trudniej nas dostrzec i bez ghosta potrafimy sprawić nie lada problem w przypadku dużej odległości.
Co do samej rozgrywki - ekran lekko przyciemniony, zapotrzebowanie na noktowizor, programy do zmieniania jasności gry są zbędne . Podsumowując Gradevoir to pokemon nadający się na każdą mapę, nie wymaga specialnych umiejętności do gry, osobiście uważam, że pokemon warty uwagi i dołączenia do naszej kolekcji.


Persian (Ewolucja z meowth'a) Pokemon nie cieszący się dużą sympatią. Persian posiada skill'a paraliżującego wrogów, gdy jesteśmy atakowani. Jak można się domyślić pokemon nadaje się świetnie na kontrowanie Shieldonów/axew'ów/Rapidash'y - w skrócie wszystkich pokemonów posiadających umiejętność Agility. Dodatkową umiejętnością z poprzedniej ewolucji jest Pay-day, która dostarcza nam pieniądze, za każde trafienie wroga. Jeśli nie przepadasz za przeciwnikami biegającymi na boki, uciekającymi przed Tobą, ten pok jest właśnie dla Ciebie.


Drifblim (Ewolucja z drifloon'a) Pokemon rzadko spotykany i używany przez graczy. Drifblim Posiada skill Nightshade - Z każdą sekundą działania skilla stajemy się mniej widoczni, kosztem naszej naturalnej jasności w grze, działa identycznie jak Gengar (wyżej opisany). Drugim skillem z poprzedniej Ewo. jest Fire Blast - Strzelasz kamieniem, który jeśli trafi w przeciwnika zadaje obrażenia + podpala, ciekawy i dobry skill moim zdaniem. Co do gry, gramy podobnie jak na zasadzie Gengar'a, więc nie będę się rozpisywał.


Salamence (Ewojucja z Shelgon'a) - Kolejny pokemon o małym zainteresowaniu wśród graczy . Pokemon posiada 3 skille jakimi są : Dodatkowa amunicja w broni ,gdy trafiamy przeciwnika, Dragon Rage - zadaje zawsze 40 obrażeń , kiedy atakujemy kogoś i ten najważniejszy ostatni , to Endure - Podpala wroga kiedy jesteśmy atakowani . Co do rozgrywki , pok nadaje się na każdą mapę , wymagający trochę umiejętności w grze , no i wytrwałości gracza , aby wbić 66 lvl do ostatniej ewolucji , a co za tym idzie , do skilla , który przydaje się najbardziej moim zdaniem.


Milotic (Ewolucja z Feebas'a) Pokemon lubiany na serwerze z prostych względów , duży dmg + Kamień , który leczy nas i sojuszników ,bądź zadaje małe obrażenia wrogom . Jak można zauważyć pokemon ma 2 skill'e , Psych up - jest to promień zadający spore obrażenia i rosnące z lvl'em , przy 100+ zabija w parę sekund przeciętnego przeciwnika , drugim skillem , którego dostajemy w 2 ewolucji jest Waterfall , który stawiamy gdzie tylko chcemy , jak wspomniałem wyżej , leczy nas i sojuszników , lekko rani przeciwników. Jak powinniśmy grać ? , najlepiej Milotic sprawdza się na mapach większych takich jak np. Rats'y , gdyż lepiej jest zabić przeciwnika , który ma problem z wycelowaniem w nas , przypomina grę Toxicroak'iem, który opisany jest wyżej.


Charizard (Ewolucja z Charmeleon'a) - Pokemon , którego możemy wybrać na początku gry , a mam na myśli jego pierwszą formę , która nosi nazwę ,,Charmander" , od pierwszego poziomu mamy dostępny skill Rage - zadaje extra obrażenia , kiedy zaatakujesz kogoś , moim zdaniem bardzo dobre na początek . Drugim skill'em jest Counter - Zadaje obrażenia , kiedy jesteśmy atakowani , kolejny miły bonus pasywny zadający dodatkowe obrażenia . Ostatnim skill'em jest Fire Blast -Strzelasz kamieniem, który jeśli trafi w przeciwnika zadaje obrażenia + podpala , moje zdanie jest wyżej przy pokemonie Drilblim'a . Pokemon na początek wart wybrania spośród kilkunastu , ewolucje są dosyć szybko (16lv,36lv.) wystarczy mieć jakieś umiejętności w cs'sie , aby ogarnąć tego poka.


Porygon2 (Ewolucja z Porygon ) - Pokemon rzadko spotykany na serwerze , posiada go chyba tylko jedna osoba , osobiście sam poświęciłem wiele czasu na znalezienie go w pokeball'ach na respawn'nie przeciwnika i nic ... Przejdźmy do opisu i kilku rad . Pierwszym skill'em jest Conversion - Gdy używamy pokeskill'a stajemy się prawie niewidzialni na killka sekund (ten czas niewidzialności potrafi się naprawdę wydłużyć , podczas gdy zdobywamy coraz to więcej poziomów) jesteśmy jedynie trochę wolniejsi , co w ogóle nie przeszkadza . Drugim skill'em jest Psybeam -Jest to często nazywana przez graczy ,,Czachą" , ze względów na wygląd tego skill'a , umiejętność moim zdaniem dobra , pocisk sterujemy zdalnie (myszka lub ,,strzałkami") zadaje on obrażenia , gdy kogoś trafimy oraz świetnie pokazuję lokalizacje przeciwnika . Skill sprawdza się na mapach które są duże lub nie posiadają w sobie dużo ciasnych przejść/drzwi/wentylacji etc. np. de_rats_1337 . Grając skupimy się bardziej do pierwszego skill'a. Gramy powoli z wyczuciem , nasłuchujemy kroków przeciwnika idąc na cichym nożu lub czekamy w dobrym miejscu , gdzie najczęściej wychodzą przeciwnicy , gdy już takiego zobaczymy/usłyszymy , zaczynamy trzymać nasz guziczek od pokeskill'a , zmieniając pozycję odbiciem w bok i strzelaniem w przeciwnika , jeśli jednak chcesz pobawić się w Sniper'a i campić sobie z AWP , wejdź na dach , wypatrz przeciwnika , wcisnij i trzymaj pokeskill'a i zlikwiduj cel. Pamiętaj , na skill'a Conversion dziala tylko Transform jak na Latiosa , Celebi. Skill'a drugiego proponuje użyć maksymalnie 1-2 x na runde i to na samym początku , później lecimy z skill'em z pierwszej ewolucji.


Raichu (Ewolucja z Pikachu) Pokemon wybierany tylko przez nowych graczy i z biegiem czasu wymieniany na lepszy z prostych względów, jest słabszy od wielu pokemonów ,ponieważ zadaje małe obrażenia wrogowi . Jak można zauważyć pokemon ma 3 skill'e, Quick Attack -jakby latanie w lini prostej na spore odległości, Tail Whip - krótkie skoki(bardziej zabawka niż skill). Thunderbolt - Dostajemy go gdy Pikachu ewolułuje nam w Raichu, a jest to piorun, przynosi średnie efekty, ale nie jest zły. Jak powinniśmy grać ? Najlepiej Pikachu/Raichu sprawdza się na mapach mniejszych, gdyż nasz skill działa tylko na małe odległości, i nie mamy problemu z wycelowaniem w przeciwnika, Sam pokemon nie wymaga większego opisu, ani umiejętności, żeby nim grać.


Rapidash - według mnie jeden z najlepszych poków z agility (bonus do prędkości biegania). Nie dość, że biega z bardzo dużą prędkością, to do tego ma skill o nazwie Stomp, który poraża arenę w okół gracza, który go użył. Porażenie zadaje duża ilość dmg, którą czuć od około 80 lvla, jakkolwiek jest ona bardzo mocna i ma strasznie mały cooldown, więc jest naprawdę warty uwagi (czasami również paraliżuje, ale to nie jest częste) Podczas grania nim zawsze należy podbiec jak najbliżej przeciwnika i spamować Stomp, aby jak najszybciej go zabić. Rapidash jest bardzo słabym pokemonem na odległość w porównaniu do innych pokemonów. Nie ma żadnych skilli, które biją na większą odległość jak Milotic czy Toxicroak. Jest on jednak idealny na mapy mniejsze oraz na mapy, które nie posiadają w dużej ilości schodów, wind itp. czyli jedno poziomowe typu cs_office. Ponadto skill Agility daje możliwość flankowania, dzięki czemu można bardzo łatwo zabić z noża zaczynając od skilla i ciachnięciem PPM w plecy. Jeśli to nie zabiło przeciwnika trzeba wyjąć broń i po prostu go zabić.


Golurk (zrobiony z golett) - Pokemon bardzo rzadko spotykany, kiedyś miało Go kilka osób. Rzadko jest spotykany, gdyż dopiero na 100 lvlu ma swój bardzo dobry skill. Do 100 lvla musimy się męczyć samym hardenem, choć on też ma swoje zastosowanie. Golurk ma Faint Attack. Ten skill daje nam możliwość bycia niewidzialnym na nożu, nie przyciemniając nam ekranu. Golurka bardzo słabo widać, gdy wtapia się w tło (nie radzę chodzić jak zobaczycie przeciwnika). Golett ma swój harden (zamienia życie w pancerz). Pomyślicie że sie słaby skill? I macie rację :D Ale można go wykorzystać. Na początku rundy, używamy harden (przeciętny dłużej grający gracz ma ponad 200hp, jak ma się mniej to nie opłaca się tego używać). Używając harden mamy 100hp i 2... pancerza. Po czym leczymy się u oaka i mamy dużo pancerza i dużo HP. Nie wiem czy to jest az tak potrzebne, ale po strzelaninie można odwrócić pancerz w HP i czasem bardzo to się przydaje.

Autorzy, którzy mają swój wkład przy tworzeniu powyżej znajdującego się poradnika:


-Cyzio
-ScRe3N
-Xewciu?!
-veimiK
-MarKo

Opisy pokemonów wysyłacie do $@$'a na PW. Tam zostaną zredagowane i poprawione. Prosi się o pisanie bez błędów ortograficznych. Nick autora wysłanej do mnie wiadomości pojawi się powyżej ^^
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Poradnik Death Run
Chun [Death Run] Ogólnie o Death Run 20 Pon 25 Kwi, 2011 23:04
Boro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Poradnik do War3 FT bY ^^^Deed
Opis całego moda War3 Frozen Throne b...
^^^Deed [War3 FT] Ogólnie o War3 FT 0 Nie 31 Maj, 2009 03:52
^^^Deed
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Poradnik - jak połączyć się z servere...
Aktualizacja: 12.09.2016
^^^Deed [Mumble] Ogólnie o Mumble 0 Pon 17 Sie, 2009 07:00
^^^Deed
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Poradnik dla początkujących
Eryk [Prison Break] Ogólnie o Prison Break 0 Nie 15 Maj, 2011 21:25
Eryk
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Poradnik Baal'a
Zachęcam Do Wypowiadania Się
Xewciu?! [Diablo] Ogólnie o Diablo 1 Czw 03 Lip, 2014 01:18
Xewciu?!
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Poradnik Madawc
by Krzychu1306
Krzychu1306 [Diablo] Ogólnie o Diablo 1 Czw 03 Lip, 2014 01:18
Krzychu1306
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Poradnik NINJA
by slabooo
slabooo [Diablo] Ogólnie o Diablo 1 Wto 21 Lut, 2012 19:13
slabooo
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Poradnik Nekromanta :3
Wypowiadamy sie :D
FeelTheRush! [Diablo] Ogólnie o Diablo 1 Czw 03 Lip, 2014 01:19
FeelTheRush!
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Poradnik Dla Amazonki By Darklin
Darklin18 [Diablo] Ogólnie o Diablo 1 Pią 03 Sie, 2012 20:39
Darklin18
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Poradnik - Undead Scourge bY ;*
Poradnik dla rasy : Plaga Nieumarłych
.buskoffy [War3 FT] Ogólnie o War3 FT 0 Pon 04 Paź, 2010 16:18
.buskoffy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Templates sKserV.pl created by ^^^Deed
Zakaz kopiowania jakichkolwiek materiałów z Forum!
statystyka